Mobilya kulpları

Kulplar mobilyalarda çekmece ve kapıları açmaya yarayan basit malzemelerdir fakat estetiğe büyük katkıları var. Ev dekorasyonun da kulpların seçimi önemlidir.
Mobilyanın değerini artıracak görünümünü güzelleştirecek etkileri var.

Estetik olarak tasarlansalar da kulp estetik olsa da mobilya ile uyumu çok önemlidir. Antika ve klasik ahşap mobilyalarda ahşap ve eskitme metal bakır pirinç kullanılabilir.


Modern mobilyalarda krom alüminyum vidası görünmeyen kulplar tercih edilebilir.Fotograftaki mavi ve şeffaf gibi akrilik metal karışımı olanlarda vardır.
Yazlık ve deniz kenarındakiler kışın kalacakları rutubet ve neme dayanıklı olarak seçilmelidir. Yoksa daha önceki kapı kolu (tanınmış bir kapı kolu firmasndan alınmış olsada) yazımdaki gibi görüntü berbat bir hale gelebilir.


1 yorum:

hirdavatfirsati dedi ki...

Aydınlatıcı yazınız için teşekkür ederim, gerçekten de kulplar mobilyaların en önemli unsuru olmasına karşılık bazen gözardı edilebiliyor. Eski kulplarınızı değiştirmek de çok kolay, bu sayede mobilyalarınıza yepyeni bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Üstelik bunun için evinizden bile çıkmanıza gerek yok, www.hirdavatfirsati.com online satış mağazasına girerek sizin delik ölçünüze uygun kulpları seçip satın alabilir, sonra da kolayca evinizdekileri değiştirebilirsiniz.

Bana yorum fırsatı verdiğiniz için teşekkür ederim.

İyi günler,

Öner TÜRKSEVER