Foça balık

Foça balık lokantası Istanbul Anadolu yakasında sahilyolunda denize karşı 3 katlı bir binada kurulmuştur. Giriş katında çocuklu aileler için bir oyun odası ve ilgilenen birisi de var.
En güzel manzara üst katlarda.
Yazın güneşin daha geç battığı zamanlar güzel bir deniz manzarası görebilirsiniz.
Geçtiğimiz cumartesi balık yemek için Foça restauranta gittik.
Girişte valeler arabanızı park ediyor eğer anahtarınızı bırakmak istemezseniz sizi biraz daha uzak bir yere yönlendiriyorlar, ama orası da kötü sayılmaz. Sadece 50 mt fazla yürüryorsunuz :)

Masada zeytinyağlı yeşilzeytin hazır. Mısır ekmekleri ve diğer ekmeği bu zeytinyağına banıp yiyebilirsiniz ).

Levrek marine çok güzeldi. Patlıcan salatası da öyle. Zeytinyağlı fasulye ben yemedim ama balık lokantalarında olduğu gibi diri yapılmış.

Ince kıyım yeşil salata ile balığı bekledik.

Mevsim dolayısı ile lüfer tercih ettik. Tam kıvamında pişmişti ve lezzetli idi. Lüfer mevsiminde gitmediğimiz zaman dülger balığından menüer yemenizi öneririm. Diğer birçok balıktanda yapılabiliyor.

2 kişi patlıcan salatası, yeşil salata, zeytinyağlı fasulye, levrek marine, lüfer, beyaz şarap (35 cc antik) 125 ytl civarında çıkılabiliyor.

Bu restoranda ve benzeri diğerlerinde en hoşuma gitmeyen şey (kış aylarında kapalı olduğu için) , eve gelince tüm giydiklerinizde sigara kokusu olması. Artık bizim lokantalarımızda da sigara içen ve içmeyen bölümleri olsa iyi olacak.
http://www.focarestaurant.com/

2 yorum:

seyabb dedi ki...

Balık gibisi varmı...

Adsız dedi ki...

Dolphin Balık Restaurant
Restaurant

Boğazın derin maviliğinden sofranıza gelen lezzetin adresi...
Restaurant

Dolphin Class Restaurant, yaklaşık 10 yıldır Sarıyer’in huzurlu atmosferine ve boğazın derin maviliğine karşı, lezzetli balık yemekleri ile, şık ve konforlu dekorasyonuyla, kaliteli hizmet anlayışıyla misafirlerini konuk Restaurantediyor. Mekan, sahibi olduğu Erhan Yılan’ın profesyonelliğinde Sarıyer'in en gözde adresi konumunda...
Restaurant
Restaurant
Restaurant

Babadan oğla geçen tecrübe ve kaliteli hizmet anlayışı...
Seneler önce Erhan Yılan'ın babası Cafer Yılan, engin tecrübelerini Urcan Balık Restaurant’ta kendini yetiştirerek kazanmış. Balık Restaurantspesiyallerini deneyimleriyle, Dolphin Class Restaurant’ta devam ettirmeyi amaçlamış. 1997 yılından beri babadan oğla geçen tecrübe ve kaliteli hizmet anlayışı ile faaliyetlerini sürdürmekteler.

En seçkin deniz ürünleri mönüsü...
Dolphin Class Restaurant, her mevsim taze balıkları ve deniz ürünlerini, tutkunu olacağınız bir mönüde buluşturuyor. En seçkin deniz ürünleri, kusursuz servisiyle sunuluyor. Çeşitli kalitedeki şarapları da bu lezzetlerin beraberinde denenebiliyor. Spesiyalinde, bugüne kadar adına ve tadına az rastlanır türden olan “Deniz Mahsullü Patlıcanlı Kebap” bulunuyor. Tatlılardan, müşterilerin en çok beğendikleri arasında “Kaymaklı Ayva Tatlısı” yer alıyor. Çikolatalı sufle, spangle diğer çeşitlerinden. Tatlıların tamamı kendi imalatlarından oluşuyor. Servisleri gündüz saat 11:00’den gece 01:00’e kadar sürüyor.